• Denný letný tábor
          • A je to tu!

Učíme po novom ...

Od budúceho školského roka sa naši prváci budú učiť podľa nového školského vzdelávacieho programu, ktorý kladie dôraz na podporu kritického myslenia, digitálnych a mäkkých zručností žiakov a žiačok. Memorovanie nahrádza prepojenie poznatkov s reálnym svetom.

Pre žiakov pripravujeme moderne vybavené triedy, kde budú experimentovať, objavovať, diskutovať, aktívne a zážitkovo sa učiť (metóda Sfumato, Hejného metóda v matematike, CLIL ...).

• Slávik Slovenska 2024 - školské kolo

Dňa 26. marca 2024 sa na našej škole konalo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Vybraní žiaci v ňom predviedli svoje spevácke schopnosti v speve ľudovej piesne. Mnohí z nich odprezentovali doteraz nepoznané, ale zaujímavé ľudové piesne, ktoré na hodinách hudobnej výchovy nespievame. Niektorí žiaci dokonca svoj prejav doplnili oblečením s ľudovými prvkami.Účasť bola v hojnom počte. Trojčlenná porota mala veľmi ťažkú úlohu, no po dôkladnom zvážení, sa rozhodla oceniť týchto žiakov:

• MŠO - prehadzovaná

Dňa 26. marca 2024 prebiehalo ďalšie kolo športových aktivít v rámci MŠO žiakov prvého stupňa ZŠ mesta Spišská Nová Ves. Tentokrát si žiaci zmerali svoje sily v prehadzovanej. Aj tohto kola sa zúčastnilo osem škôl. Zápasy boli vyrovnané a nás veľmi teší, že družstvo našich žiakov v zložení: L. Hudáčeková, T. Novotná, M. Pidíková, E. Žilková, S. Vanacký, J. Furman, T. Gonda ( všetci 4. B) a D. Kaľavský (4. A) si z turnaja odnieslo krásne 1. miesto.

• Gymnastický štvorboj - krajské kolo

Dňa 20. marca 2024 cestovalo naše výherné družstvo dievčat v zložení: K. Šofranková, L. Hudáčeková, T. Novotná, A. Šofranková a S. Repková na krajské kolo v gymnastickom štvorboji, ktoré sa konalo v Košiciach. Dievčatá museli zvládnuť preskok cez švédsku debnu, predpísanú akrobatickú zostavu, náročnú zostavu na hrazde a preukázať pohybovú zručnosť v zdolávaní prekážkovej dráhy. Po konečnom zrátaní bodov, bol výsledok jasný. Dievčatá skončili na nepopulárnom 4. mieste. Odmenou im bolo vyskúšanie všetkých náradí, ktoré potrebujú gymnasti pri svojej príprave gymnastických zostáva a preskokov.

• 25.marec - Deň počatého dieťaťa

Oslavovať Pána za veľký dar života chceme aj my, a preto sa aj v tomto roku zapájame do kampane, ktorá upriamuje pozornosť na zázrak života a jeho ochranu od počatia po prirodeznú smrť. Pripnutím bielej stužky vyjadrujeme pozitívny postoj k životu ako daru, ktorý je treba chrániť, dávame svetu vedieť, že nám záleží na živote počatých detí, a že rešpektujeme práva nenarodených. Mottom tohtoročnej kampane, ktorá sa venuje Právam počatého dieťaťa je: ,,Neviditeľný začiatok, viditeľné práva” Manželia Gavalovci pripravili pre tento ročník krásnu hymnu oslavujúcu zázrak života, ktorá nech je pre nás všetkých povzbudením :)

• Geografická olympiáda

Dňa 12. 3. 2024 sa konalo okresné kolo v Geografickej olympiáde. Náš žiak, Hugo Jakubov, v kategórii E (8. - 9. roč.) vo veľkej konkurencii obsadil krásne 1. miesto a postúpil do krajského kola.

Hugovi srdečne blahoželáme a budeme mu držať palce na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 16. 4. 2024 v Košiciach.